SAMSONITE batohy, kufry, tašky, brašny - nateco.cz
SAMSONITE: z historie značky

Datum přidání 18.04 2011

Samsonite Corporation nabízí zavazadla i s dalšími doplňky od velkých kufrů po malé toaletní tašky a aktovky. Firma byla založena v Denveru, Colorado, USA v roce 1910 a jejím zakladatelem byl Jesse Shwayder. Firma se na počátku jmenovala „Shwayder Trup Manufacturing Company“. Shwayder pojmenoval jeden z prvních kufrů Samson, podle biblického siláka Samsona. Ochranná známka „Samsonite“ byla zapsána v roce 1941. Společnost si změnila obchodní jméno na „Samsonite“ v roce 1966. Po mnoho let, dceřiná společnost „Samsonite Nábytek Corporation“ vyráběla skládací židle a karetní stolky v Murfreesboro, Tennessee.

Začátkem roku 1961, Samsonite vyráběla a distribuovala stavební Lego, hračky pro severoamerický trh na základě licence od dánské mateřské firmy. Licenční spor skončil uspořádáním v USA v roce 1972, ale distributor Samsonite v Kanadě působil až do roku 1986. Stan A. Clamage byl pomocný při založení značky Lego ve Spojených státech, což bylo součástí celkového rozvoje firmy ve výrobě hraček v roce 1960, která byla opuštěna v roce 1970. Rodina Shwayderů prodala tuto společnost Beatrice Foods roku 1973.

Továrna v Denveru na svém vrcholu zaměstnávala přes 4000 zaměstnanců, což bylo ke konci května 2001. Hlavní sídlo společnosti „Samsonite“ se přestěhovalo z Denveru do Mansfieldu, ve státě Massachusetts, USA po změně vlastníka společnosti v roce 2005. Společnost „CVC Capital Partners Ltd.“ se stala pátým majitelem v červenci roku 2007 během 21 let jejího působení. Společnost Samsonite přemístila své marketingové a obchodní oddělení pro Spojené státy z 91. Main Street ve Warrenu, stát Rhode Island do Mansfieldu, stát Massachusetts a to 1. září 2005.

Značka Samsonite měla hlavní kanceláře v Taifu přes 13 let. Budoba byla ozdobena nafukovací gorilou 3 metry velkou, která ukazovala na maloobchodní prodejnu Samsonite, která byla součástí budovy v ulici 91. Main Street. Tato gorila byla maskotem značky, která byla používána pro reklamní kampaně již od roku 1969.

V roce 2005 společnost požádala Marcella Bottoliho, bývalého generálního ředitele společnosti „Louis Vuitton“ jako prezidenta CEO, aby firmě pomohl vytáhnout společnost „Samsonite“ z dlouhodobého propadu. V červenci 2007, finanční investor „CVC Capital Partners“ převzal značku Samsonite za $ 1,7 mld. Kč.

Oficiální webové stránky

« zpět na seznam článků